Forum www.mojezsm.fora.pl Strona Główna www.mojezsm.fora.pl
Forum osób chorujących na Zapalenie Skórno-Mięśniowe (Dermatomyositis)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moje zainteresowania to nie tylko choroba ...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.mojezsm.fora.pl Strona Główna -> Nasze HOBBY i Zainteresowania ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabunia76
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 16:48, 14 Kwi 2013    Temat postu: Moje zainteresowania to nie tylko choroba ...

Piszcie i chwalcie się co lubicie robić i co was interesuje. Może ktoś chce napisać o swoich talentach albo podzielić się jakimś przepisem kulinarnym, śmiało to nic nie boli i nic nie kosztuje Smile

Ja bardzo lubię czytać książki: thrillery, thrillery medyczne, sensacje, takie o życiu i psychologiczne.
Filmy też bardzo lubię oglądać, a najchętniej: komedie, dobre kino akcji i melodramaty, natomiast nie oglądam horrorów bo większą połowę filmu musiałabym zasłaniać oczy Smile chociaż sagę "Zmierzch" oglądnęłam i to wszystkie części, a do gatunku horrorów bym tego nie zaliczyła.

Uwielbiam też słuchać muzyki i to każdej jaka mi wpadnie w ucho. Głównie to co leci w radiu czyli dance, pop i lata 70', 80', 90' i tak do dziś. Oglądam też programy muzyczne. Muzyka tak w ogóle to moja pasja. Jako dziecko zanim zachorowałam zaczęłam chodzić do szkoły muzycznej ale niestety mZSM pokrzyżowało mi wszystkie plany. Kocham śpiewać ale nie bardzo mój głos się do tego nadaje ponieważ choroba go zmieniła. Coś tam próbowałam sklecić więc możecie posłuchać jeśli macie ochotę na takim portalu muzycznym [link widoczny dla zalogowanych] (jest tam tez wiele innych moich nagrań)

Marzyłam też by studiować medycynę i zostać lekarzem by móc pomagać ludziom bo medycyna w dzisiejszych czasach pozostawia wiele do życzenia, też niestety nie wyszło, nauczanie w domu i opuszczanie dużej ilości materiału przez pobyty w szpitalach spowodowały wiele braków.
Dlatego uwielbiam czytać thrillery medyczne i oglądać filmy o tematyce medycznej.

Chciałam się też zająć hodowlą rasowych psiaków Golden Retriever (mamy suczkę tej rasy i jest kochana). Założyliśmy nawet hodowlę i mieliśmy jeden miot. Oddaliśmy się w wychowanie tych szczeniaczków z pełnym poświęceniem, jest to wspaniałe zajęcie ale dla mnie okazało się bardzo wyczerpujące> Jak wszystkie maluchy znalazły domy to okazało się, że ja nabawiłam się anemii i bardzo mnie to osłabiło. Tutaj możecie zobaczyć jak chowaliśmy te nasze klusiaki Smile [link widoczny dla zalogowanych]

Było i jest trochę tych moich niespełnionych pasji ale staram się cały czas szukać drogi, którą będę mogła iść wraz ze swoimi chorobami. Nie poddaje się i cieszę się każdą chwilą życia i mówię, że zawsze mogłoby być gorzej.
Wam też życzę wiary i nadziei bo jest to połowa drogi do sukcesu Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez gabunia76 dnia Nie 17:29, 14 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chants




Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: elektrozavodsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:07, 12 Lip 2013    Temat postu:

to masz ciekawe hobby i zycie ja od rana do nocy siedze na komputerze gram i rozmawiam przez teamspeak 3 z ludzmi ktorych na oczy nigdy nie widzialem Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabunia76
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:22, 13 Lip 2013    Temat postu:

Staram się coś robić żeby nie myśleć o chorobach, a że charakter mam ponoć twardy to się nie poddaję łatwo Smile i dążę do swoich obranych celów i marzeń, chociaż przyznaję, że nie zawsze mi to wychodzi.
A Ty co porabiasz oprócz siedzenia na kompie? Masz jakieś zainteresowania albo hobby? Chodzisz może do szkoły?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chants




Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: elektrozavodsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:37, 13 Lip 2013    Temat postu:

chodze do technikum mechatronicznego . mozna powiedzieć że tirami si3 interesuje a moje marzenie to wyjechać do usa i na stałe się tam osadzić. a teraz w wakacje to siedze to 5 rano czasem wcale spac nie chodze, czytam duzo sucharow i jakos zycie leci Smile

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez chants dnia Nie 0:05, 14 Lip 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabunia76
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 12:41, 14 Lip 2013    Temat postu:

Mi się zawsze marzyło lecieć do Stanów ale tylko żeby pozwiedzać bo życie tam jest ciężkie i wcale nie jest tak bajkowo jak by się mogło wydawać. Moja przyjaciółka mieszka w New York i jak mi opowiada jak to wszystko wygląda tak naprawdę to jednak wolę sobie żyć tutaj w Polsce bardziej spokojnie. Poza tym leczenie w stanach jest bardziej skomplikowane i kosztowne. Mój synal też siedzi długo przed kompem, a potem śpi do południa Smile a co lubisz robić, może masz jakieś talenty ukryte?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chants




Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: elektrozavodsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 13:01, 14 Lip 2013    Temat postu:

właściwie to nic i nie mam talentów

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabunia76
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:39, 15 Lip 2013    Temat postu:

No to koniecznie powinieneś się czymś zająć bo chłopak w Twoim wieku powinien korzystać z życia na ile się da. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku Smile Może powinieneś poszerzyć grono znajomych nie tylko wirtualnie Wink Mam nadzieję, że pojawi się na forum więcej młodzieży to i może jakieś znajomości się zawiążą takie w realu. A sorki, że spytam ale Twoi rodzice nie mają nic przeciwko, że tak tylko siedzisz przed kompem?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chants




Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: elektrozavodsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:37, 31 Lip 2013    Temat postu:

Wiecie jak przy tej chorobie jest z tatuażami mam w planach sobie zrobić .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabunia76
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:29, 01 Sie 2013    Temat postu:

Ja bym uważała na Twoim miejscu bo nie wiadomo jak Twój organizm zareaguje, możesz mieć duże problemy ze skórą, jest większe ryzyko wdania się zakażenia lub infekcji, rany mogą się źle goić. Zastanów się dobrze bo nie chciałbyś na pewno sobie zaszkodzić.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agimaile87




Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 14:55, 05 Sie 2013    Temat postu:

to prawda, że zajęcie pozwala nie myśleć o chorobie. Ja jestem momentami ciut za wrażliwa i sie zamartwiam, ale aby za dużo nie myśleć i nie skupiać się na bólu zaczęłam się uczyć sama języka rosyjskiego Smile
poza tym od 19.08 wracam po 150 dniowym L4 do pracy więc będę miała zajęcie - jak przeżyć 8 h po takiej przerwie w nielubianej pracy Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabunia76
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:28, 05 Sie 2013    Temat postu:

Ja też jak nie mam zajęcia to za dużo myślę i się zamartwiam, rozczulam nad sobą i takie tam, a co do wrażliwości to myślę, że każdy chory człowiek ją z czasem nabywa, jedni większą, a drudzy mniejszą. A powiedz mi agimaile87 czym się zajmujesz w pracy jeśli to nie tajemnica? Zastanawiałaś się nad zmiana pracy na bardziej dla Ciebie przyjemną? Na pewno fakt, że nie lubisz tego co robisz nie wpływa na Ciebie i chorobę korzystnie. Zgodzisz się pewnie ze mną, że pozytywne myślenie i optymizm jest lekarstwem na wiele schorzeń Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agimaile87




Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 13:25, 06 Sie 2013    Temat postu:

zgodzę się z Tobą w 100%. Stres i każda forma nerwowości nie działa korzystnie na choroby tego typu.
Pracuję w banku w dziale windykacji. We wrześniu obronię pracę mgr i poważniej zacznę rozglądać się za nową pracą. Niestety aktualnie dość ciężko jest znaleźć pracę, która byłaby satysfakcjonująca zarówno w strefie samorealizacji i zarobków. Szukam pracy nie tylko we Wrocławiu, gdzie mieszkam, ale i w Łodzi czy w Warszawie.
Moje pierwsze ukończone studia, były jedynie z pasji i zainteresowania i niestety świetlanej przyszłości nigdy nie wróżyły - skończyłam stosunki międzynarodowe, jednocześnie studiowałam prawo, tylko, że dopiero teraz będę się bronić.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabunia76
Administrator



Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 23:33, 06 Sie 2013    Temat postu:

No to w sumie nie dziwię Ci się, że nie lubisz tego co robisz bo windykacja nie należy do przyjemności, to takie użeranie się z ludziskami i też masa stresów i w ogóle. Radzę Ci faktycznie konkretnie przemyśleć zmianę pracy. Wiesz na początku zarobki mogą być mniejsze ale myślę, że jak będziesz sumienna i kreatywna to zostanie to docenione i nagrodzone Smile Zgadzam się z Tobą, że ciężko jest o dobrą pracę ale nie zniechęcaj się i nie poddawaj tylko szukaj i próbuj, żeby realizować swoje pasje i marzenia niestety trzeba być silnym, upartym i mieć dużo samozaparcia. Życzę Ci powodzenia i bierz byka za rogi, a zobaczysz, że wszystko jest możliwe Wink

Do Krakowa też zapraszam Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez gabunia76 dnia Wto 23:37, 06 Sie 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelka78




Dołączył: 24 Mar 2020
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 13:02, 25 Mar 2020    Temat postu:

u mnie to [link widoczny dla zalogowanych] a w zasadzie jego współtworzenie Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.mojezsm.fora.pl Strona Główna -> Nasze HOBBY i Zainteresowania ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin